Loading...

World Cup Daily Schedule

Loading…

By The Associated Press

Wednesday, July 11, 2018

FIRST ROUND
Thursday, June 14
Moscow (Luzhniki)

Russia 5, Saudi Arabia 0

Friday, June 15
Yekaterinburg

Uruguay 1, Egypt 0

St. Petersburg

Iran 1, Morocco 0

Sochi

Portugal 3, Spain 3

Saturday, June 16
Kazan

France 2, Australia 1

Moscow (Spartak)

Argentina 1, Iceland 1

Saransk

Denmark 1, Peru 0

Kaliningrad

Croatia 2, Nigeria 0

Sunday, June 17
Samara

Serbia 1, Costa Rica 0

Moscow (Luzhniki)

Mexico 1, Germany 0

Rostov-on-Don

Brazil 1, Switzerland 1

Monday, June 18
Nizhny Novgorod

Sweden 1, South Korea 0

Sochi

Belgium 3, Panama 0

Volgograd

England 2, Tunisia 1

Tuesday, June 19
Saransk

Japan 2, Colombia 1

Moscow (Spartak)

Senegal 2, Poland 1

St. Petersburg

Russia 3, Egypt 1

Wednesday, June 20
Moscow (Luzhniki)

Portugal 1, Morocco 0

Rostov-on-Don

Uruguay 1, Saudi Arabia 0

Kazan

Spain 1, Iran 0

Thursday, June 21
Samara

Denmark 1, Australia 1

Yekaterinburg

France 1, Peru 0

Nizhny Novgorod

Croatia 3, Argentina 0

Friday, June 22
St. Petersburg

Brazil 2, Costa Rica 0

Volgograd

Nigeria 2, Iceland 0

Kaliningrad

Switzerland 2, Serbia 1

Saturday, June 23
Moscow (Spartak)

Belgium 5, Tunisia 2

Rostov-on-Don

Mexico 2, South Korea 1

Sochi

Germany 2, Sweden 1

Sunday, June 24
Nizhny Novgorod

England 6, Panama 1

Yekaterinburg

Japan 2, Senegal 2

Kazan

Colombia 3, Poland 0

Monday, June 25
Samara

Uruguay 3, Russia 0

Volgograd

Saudi Arabia 2, Egypt 1

Kaliningrad

Morocco 2, Spain 2

Saransk

Iran 1, Portugal 1

Tuesday, June 26
Moscow (Luzhniki)

Denmark 0, France 0

Sochi

Peru 2, Australia 0

Rostov-on-Don

Croatia 2, Iceland 1

St. Petersburg

Argentina 2, Nigeria 1

Wednesday, June 27
Yekaterinburg

Sweden 3, Mexico 0

Kazan

South Korea 2, Germany 0

Moscow (Spartak)

Brazil 2, Serbia 0

Nizhny Novgorod

Switzerland 2, Costa Rica 2

Thursday, June 28
Samara

Colombia 1, Senegal 0

Volgograd

Poland 1, Japan 0

Kaliningrad

Belgium 1, England 0

Saransk

Tunisia 2, Panama 1

ROUND OF 16
Saturday, June 30
Kazan

France 4, Argentina 3

Sochi

Uruguay 2, Portugal 1

Sunday, July 1
Moscow (Luzhniki)

Russia 1, Spain 1, ET (Russia wins 4-3 on penalties)

Nizhny Novgorod

Croatia 1, Denmark 1, ET (Croatia wins 3-2 on penalties)

Monday, July 2
Samara

Brazil 2, Mexico 0

Rostov-on-Don

Belgium 3, Japan 2

Tuesday, July 3
St. Petersburg

Sweden 1, Switzerland 0

Moscow (Spartak)

England 1, Colombia 1, ET (England wins 4-3 on penalties)

QUARTERFINALS
Friday, July 6
Nizhny Novgorod

France 2, Uruguay 0

Kazan

Belgium 2, Brazil 1

Saturday, July 7
Samara

England 2, Sweden 0

Sochi

Croatia 2, Russia 2, ET (Croatia wins 4-3 on penalties)

SEMIFINALS
Tuesday, July 10
St. Petersburg

France 1, Belgium 0

Wednesday, July 11
Moscow (Luzhniki)

Croatia 2, England 1, ET

THIRD PLACE
Saturday, July 14
St. Petersburg

Belgium vs. England, 1400 GMT

FINAL
Sunday, July 15
Moscow (Luzhniki)

France vs. Croatia, 1500 GMT

Loading…